Jisim molar lisina (C6H14N2O2)

Jisim molar lisina (C6H14N2O2) ialah 146.19 g/mol.

Pengiraan langkah demi langkah

UnsurAtomJisim atomJumlah kecil
Karbon × 6 12.011 = 72.066
Hidrogen × 14 1.008 = 14.112
Nitrogen × 2 14.007 = 28.014
Oksigen × 2 15.999 = 31.998
Jumlah146.19 g/mol

Peratus komposisi mengikut unsur

  • Karbon 49.3%
  • Hidrogen 9.65%
  • Nitrogen 19.16%
  • Oksigen 21.89%

Cuba formula lain

Tidak dapat membaca formula itu

Sebatian berkaitan

Soalan Lazim

Berapakah jisim molar C6H14N2O2?

Jisim molar lisina (C6H14N2O2) ialah 146.19 g/mol.

Bagaimanakah anda mengira jisim molar C6H14N2O2?

Darabkan jisim atom setiap unsur dengan bilangan atomnya dalam C6H14N2O2, kemudian tambahkan hasilnya: 6 × 12.011 (C) + 14 × 1.008 (H) + 2 × 14.007 (N) + 2 × 15.999 (O) = 146.19 g/mol.

Berapakah peratusan Karbon dalam C6H14N2O2?

Karbon membentuk 49.3% daripada jisim lisina (C6H14N2O2).