המסה המולרית של מים (H2O)

המסה המולרית של מים (H2O) היא 18.015 g/mol.

דיהידרוגן מונואוקסיד

חישוב שלב אחר שלב

יסודאטומיםמסה אטומיתסכום חלקי
מימן × 2 1.008 = 2.016
חמצן × 1 15.999 = 15.999
סך הכול18.015 g/mol

הרכב באחוזים לפי יסוד

  • מימן 11.19%
  • חמצן 88.81%

עובדות על מים

  • מים הם נוזל חסר צבע וריח וכמעט חסר טעם בטמפרטורת החדר, המורכב משני אטומי מימן הקשורים לאטום חמצן אחד.
  • הם מכסים כ-71 אחוזים משטח כדור הארץ ומהווים בערך 60 אחוזים ממסת גוף האדם הבוגר.
  • בניגוד לרוב החומרים, צפיפותם של מים במצב מוצק נמוכה מצפיפותם במצב נוזלי, ולכן קרח צף על פני אגמים ואוקיינוסים.

נסו נוסחה אחרת

לא ניתן לקרוא את הנוסחה הזו

תרכובות קשורות

שאלות נפוצות

מהי המסה המולרית של H2O?

המסה המולרית של מים (H2O) היא 18.015 g/mol.

איך מחשבים את המסה המולרית של H2O?

כופלים את המסה האטומית של כל יסוד במספר אטומיו ב-H2O, ואז מחברים את התוצאות: 2 × 1.008 (H) + 1 × 15.999 (O) = 18.015 g/mol.

איזה אחוז מ-H2O הוא חמצן?

חמצן מהווה 88.81% ממסת מים (H2O).