Masa molowa: tlenek rtęci(II) (HgO)

Masa molowa związku tlenek rtęci(II) (HgO) wynosi 216,589 g/mol.

tlenek rtęciowy

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Rtęć × 1 200,59 = 200,59
Tlen × 1 15,999 = 15,999
Razem216,589 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Rtęć 92,61%
  • Tlen 7,39%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma HgO?

Masa molowa związku tlenek rtęci(II) (HgO) wynosi 216,589 g/mol.

Jak obliczyć masę molową HgO?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w HgO, a następnie dodaj wyniki: 1 × 200,59 (Hg) + 1 × 15,999 (O) = 216,589 g/mol.

Jaki procent masy HgO stanowi Rtęć?

Rtęć stanowi 92,61% masy związku tlenek rtęci(II) (HgO).