mentol (C10H20O) mol kütlesi

mentol (C10H20O) bileşiğinin mol kütlesi 156,269 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 10 12,011 = 120,11
Hidrojen × 20 1,008 = 20,16
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam156,269 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 76,86%
  • Hidrojen 12,9%
  • Oksijen 10,24%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C10H20O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

mentol (C10H20O) bileşiğinin mol kütlesi 156,269 g/mol'dür.

C10H20O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C10H20O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 10 × 12,011 (C) + 20 × 1,008 (H) + 1 × 15,999 (O) = 156,269 g/mol.

C10H20O bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, mentol (C10H20O) bileşiğinin kütlesinin %76,86 kadarını oluşturur.