stearik asit (C18H36O2) mol kütlesi

stearik asit (C18H36O2) bileşiğinin mol kütlesi 284,484 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 18 12,011 = 216,198
Hidrojen × 36 1,008 = 36,288
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam284,484 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 76%
  • Hidrojen 12,76%
  • Oksijen 11,25%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C18H36O2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

stearik asit (C18H36O2) bileşiğinin mol kütlesi 284,484 g/mol'dür.

C18H36O2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C18H36O2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 18 × 12,011 (C) + 36 × 1,008 (H) + 2 × 15,999 (O) = 284,484 g/mol.

C18H36O2 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, stearik asit (C18H36O2) bileşiğinin kütlesinin %76 kadarını oluşturur.