fenol (C6H6O) mol kütlesi

fenol (C6H6O) bileşiğinin mol kütlesi 94,113 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 6 12,011 = 72,066
Hidrojen × 6 1,008 = 6,048
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam94,113 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 76,57%
  • Hidrojen 6,43%
  • Oksijen 17%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C6H6O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

fenol (C6H6O) bileşiğinin mol kütlesi 94,113 g/mol'dür.

C6H6O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C6H6O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 6 × 12,011 (C) + 6 × 1,008 (H) + 1 × 15,999 (O) = 94,113 g/mol.

C6H6O bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, fenol (C6H6O) bileşiğinin kütlesinin %76,57 kadarını oluşturur.