fosfor pentaoksit (P4O10) mol kütlesi

fosfor pentaoksit (P4O10) bileşiğinin mol kütlesi 283,886 g/mol'dür.

tetrafosfor dekaoksit

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Fosfor × 4 30,974 = 123,896
Oksijen × 10 15,999 = 159,99
Toplam283,886 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Fosfor 43,64%
  • Oksijen 56,36%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

P4O10 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

fosfor pentaoksit (P4O10) bileşiğinin mol kütlesi 283,886 g/mol'dür.

P4O10 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini P4O10 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 4 × 30,974 (P) + 10 × 15,999 (O) = 283,886 g/mol.

P4O10 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, fosfor pentaoksit (P4O10) bileşiğinin kütlesinin %56,36 kadarını oluşturur.