Molární hmotnost hydroxid měďnatý (Cu(OH)2)

Molární hmotnost látky hydroxid měďnatý (Cu(OH)2) je 97,56 g/mol.

Výpočet krok za krokem

PrvekAtomyAtomová hmotnostMezisoučet
Měď × 1 63,546 = 63,546
Kyslík × 2 15,999 = 31,998
Vodík × 2 1,008 = 2,016
Celkem97,56 g/mol

Procentuální složení podle prvků

  • Měď 65,14%
  • Kyslík 32,8%
  • Vodík 2,07%

Zkus jiný vzorec

Vzorec se nepodařilo přečíst

Související sloučeniny

Časté dotazy

Jaká je molární hmotnost Cu(OH)2?

Molární hmotnost látky hydroxid měďnatý (Cu(OH)2) je 97,56 g/mol.

Jak se vypočítá molární hmotnost Cu(OH)2?

Vynásob atomovou hmotnost každého prvku počtem jeho atomů v Cu(OH)2 a výsledky sečti: 1 × 63,546 (Cu) + 2 × 15,999 (O) + 2 × 1,008 (H) = 97,56 g/mol.

Kolik procent z Cu(OH)2 tvoří Měď?

Prvek Měď tvoří 65,14 % hmotnosti látky hydroxid měďnatý (Cu(OH)2).