Molární hmotnost oxid sodný (Na2O)

Molární hmotnost látky oxid sodný (Na2O) je 61,979 g/mol.

Výpočet krok za krokem

PrvekAtomyAtomová hmotnostMezisoučet
Sodík × 2 22,99 = 45,98
Kyslík × 1 15,999 = 15,999
Celkem61,979 g/mol

Procentuální složení podle prvků

  • Sodík 74,19%
  • Kyslík 25,81%

Zkus jiný vzorec

Vzorec se nepodařilo přečíst

Související sloučeniny

Časté dotazy

Jaká je molární hmotnost Na2O?

Molární hmotnost látky oxid sodný (Na2O) je 61,979 g/mol.

Jak se vypočítá molární hmotnost Na2O?

Vynásob atomovou hmotnost každého prvku počtem jeho atomů v Na2O a výsledky sečti: 2 × 22,99 (Na) + 1 × 15,999 (O) = 61,979 g/mol.

Kolik procent z Na2O tvoří Sodík?

Prvek Sodík tvoří 74,19 % hmotnosti látky oxid sodný (Na2O).