Masa molowa: węglan magnezu (MgCO3)

Masa molowa związku węglan magnezu (MgCO3) wynosi 84,313 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Magnez × 1 24,305 = 24,305
Węgiel × 1 12,011 = 12,011
Tlen × 3 15,999 = 47,997
Razem84,313 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Magnez 28,83%
  • Węgiel 14,25%
  • Tlen 56,93%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma MgCO3?

Masa molowa związku węglan magnezu (MgCO3) wynosi 84,313 g/mol.

Jak obliczyć masę molową MgCO3?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w MgCO3, a następnie dodaj wyniki: 1 × 24,305 (Mg) + 1 × 12,011 (C) + 3 × 15,999 (O) = 84,313 g/mol.

Jaki procent masy MgCO3 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 56,93% masy związku węglan magnezu (MgCO3).