Masa molowa: chlorek ołowiu(II) (PbCl2)

Masa molowa związku chlorek ołowiu(II) (PbCl2) wynosi 278,1 g/mol.

chlorek ołowiu

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Ołów × 1 207,2 = 207,2
Chlor × 2 35,45 = 70,9
Razem278,1 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Ołów 74,51%
  • Chlor 25,49%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma PbCl2?

Masa molowa związku chlorek ołowiu(II) (PbCl2) wynosi 278,1 g/mol.

Jak obliczyć masę molową PbCl2?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w PbCl2, a następnie dodaj wyniki: 1 × 207,2 (Pb) + 2 × 35,45 (Cl) = 278,1 g/mol.

Jaki procent masy PbCl2 stanowi Ołów?

Ołów stanowi 74,51% masy związku chlorek ołowiu(II) (PbCl2).