deoksiriboz (C5H10O4) mol kütlesi

deoksiriboz (C5H10O4) bileşiğinin mol kütlesi 134,131 g/mol'dür.

2-deoksiriboz

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 5 12,011 = 60,055
Hidrojen × 10 1,008 = 10,08
Oksijen × 4 15,999 = 63,996
Toplam134,131 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 44,77%
  • Hidrojen 7,52%
  • Oksijen 47,71%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C5H10O4 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

deoksiriboz (C5H10O4) bileşiğinin mol kütlesi 134,131 g/mol'dür.

C5H10O4 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C5H10O4 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 5 × 12,011 (C) + 10 × 1,008 (H) + 4 × 15,999 (O) = 134,131 g/mol.

C5H10O4 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, deoksiriboz (C5H10O4) bileşiğinin kütlesinin %47,71 kadarını oluşturur.