Molární hmotnost vinylchlorid (C2H3Cl)

Molární hmotnost látky vinylchlorid (C2H3Cl) je 62,496 g/mol.

chlorethen

Výpočet krok za krokem

PrvekAtomyAtomová hmotnostMezisoučet
Uhlík × 2 12,011 = 24,022
Vodík × 3 1,008 = 3,024
Chlor × 1 35,45 = 35,45
Celkem62,496 g/mol

Procentuální složení podle prvků

  • Uhlík 38,44%
  • Vodík 4,84%
  • Chlor 56,72%

Zkus jiný vzorec

Vzorec se nepodařilo přečíst

Související sloučeniny

Časté dotazy

Jaká je molární hmotnost C2H3Cl?

Molární hmotnost látky vinylchlorid (C2H3Cl) je 62,496 g/mol.

Jak se vypočítá molární hmotnost C2H3Cl?

Vynásob atomovou hmotnost každého prvku počtem jeho atomů v C2H3Cl a výsledky sečti: 2 × 12,011 (C) + 3 × 1,008 (H) + 1 × 35,45 (Cl) = 62,496 g/mol.

Kolik procent z C2H3Cl tvoří Chlor?

Prvek Chlor tvoří 56,72 % hmotnosti látky vinylchlorid (C2H3Cl).