Masa molowa: ksylen (C8H10)

Masa molowa związku ksylen (C8H10) wynosi 106,168 g/mol.

dimetylobenzen

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Węgiel × 8 12,011 = 96,088
Wodór × 10 1,008 = 10,08
Razem106,168 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Węgiel 90,51%
  • Wodór 9,49%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma C8H10?

Masa molowa związku ksylen (C8H10) wynosi 106,168 g/mol.

Jak obliczyć masę molową C8H10?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w C8H10, a następnie dodaj wyniki: 8 × 12,011 (C) + 10 × 1,008 (H) = 106,168 g/mol.

Jaki procent masy C8H10 stanowi Węgiel?

Węgiel stanowi 90,51% masy związku ksylen (C8H10).