Masa molowa: kwas chlorowy(VII) (HClO4)

Masa molowa związku kwas chlorowy(VII) (HClO4) wynosi 100,454 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Wodór × 1 1,008 = 1,008
Chlor × 1 35,45 = 35,45
Tlen × 4 15,999 = 63,996
Razem100,454 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Wodór 1%
  • Chlor 35,29%
  • Tlen 63,71%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma HClO4?

Masa molowa związku kwas chlorowy(VII) (HClO4) wynosi 100,454 g/mol.

Jak obliczyć masę molową HClO4?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w HClO4, a następnie dodaj wyniki: 1 × 1,008 (H) + 1 × 35,45 (Cl) + 4 × 15,999 (O) = 100,454 g/mol.

Jaki procent masy HClO4 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 63,71% masy związku kwas chlorowy(VII) (HClO4).