Masa molowa: kwas chlorowy(V) (HClO3)

Masa molowa związku kwas chlorowy(V) (HClO3) wynosi 84,455 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Wodór × 1 1,008 = 1,008
Chlor × 1 35,45 = 35,45
Tlen × 3 15,999 = 47,997
Razem84,455 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Wodór 1,19%
  • Chlor 41,98%
  • Tlen 56,83%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma HClO3?

Masa molowa związku kwas chlorowy(V) (HClO3) wynosi 84,455 g/mol.

Jak obliczyć masę molową HClO3?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w HClO3, a następnie dodaj wyniki: 1 × 1,008 (H) + 1 × 35,45 (Cl) + 3 × 15,999 (O) = 84,455 g/mol.

Jaki procent masy HClO3 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 56,83% masy związku kwas chlorowy(V) (HClO3).