Masa molowa: wodorotlenek magnezu (Mg(OH)2)

Masa molowa związku wodorotlenek magnezu (Mg(OH)2) wynosi 58,319 g/mol.

mleko magnezjowe

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Magnez × 1 24,305 = 24,305
Tlen × 2 15,999 = 31,998
Wodór × 2 1,008 = 2,016
Razem58,319 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Magnez 41,68%
  • Tlen 54,87%
  • Wodór 3,46%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma Mg(OH)2?

Masa molowa związku wodorotlenek magnezu (Mg(OH)2) wynosi 58,319 g/mol.

Jak obliczyć masę molową Mg(OH)2?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w Mg(OH)2, a następnie dodaj wyniki: 1 × 24,305 (Mg) + 2 × 15,999 (O) + 2 × 1,008 (H) = 58,319 g/mol.

Jaki procent masy Mg(OH)2 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 54,87% masy związku wodorotlenek magnezu (Mg(OH)2).