Masa molowa: siarczan(VI) sodu dziesięciowodny (Na2SO4·10H2O)

Masa molowa związku siarczan(VI) sodu dziesięciowodny (Na2SO4·10H2O) wynosi 322,186 g/mol.

sól Glaubera

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Sód × 2 22,99 = 45,98
Siarka × 1 32,06 = 32,06
Tlen × 14 15,999 = 223,986
Wodór × 20 1,008 = 20,16
Razem322,186 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Sód 14,27%
  • Siarka 9,95%
  • Tlen 69,52%
  • Wodór 6,26%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma Na2SO4·10H2O?

Masa molowa związku siarczan(VI) sodu dziesięciowodny (Na2SO4·10H2O) wynosi 322,186 g/mol.

Jak obliczyć masę molową Na2SO4·10H2O?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w Na2SO4·10H2O, a następnie dodaj wyniki: 2 × 22,99 (Na) + 1 × 32,06 (S) + 14 × 15,999 (O) + 20 × 1,008 (H) = 322,186 g/mol.

Jaki procent masy Na2SO4·10H2O stanowi Tlen?

Tlen stanowi 69,52% masy związku siarczan(VI) sodu dziesięciowodny (Na2SO4·10H2O).