Masa molowa: tlenek azotu(II) (NO)

Masa molowa związku tlenek azotu(II) (NO) wynosi 30,006 g/mol.

monotlenek azotu

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Azot × 1 14,007 = 14,007
Tlen × 1 15,999 = 15,999
Razem30,006 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Azot 46,68%
  • Tlen 53,32%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma NO?

Masa molowa związku tlenek azotu(II) (NO) wynosi 30,006 g/mol.

Jak obliczyć masę molową NO?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w NO, a następnie dodaj wyniki: 1 × 14,007 (N) + 1 × 15,999 (O) = 30,006 g/mol.

Jaki procent masy NO stanowi Tlen?

Tlen stanowi 53,32% masy związku tlenek azotu(II) (NO).