Masa molowa: siarczan(VI) ołowiu(II) (PbSO4)

Masa molowa związku siarczan(VI) ołowiu(II) (PbSO4) wynosi 303,256 g/mol.

siarczan ołowiu

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Ołów × 1 207,2 = 207,2
Siarka × 1 32,06 = 32,06
Tlen × 4 15,999 = 63,996
Razem303,256 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Ołów 68,33%
  • Siarka 10,57%
  • Tlen 21,1%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma PbSO4?

Masa molowa związku siarczan(VI) ołowiu(II) (PbSO4) wynosi 303,256 g/mol.

Jak obliczyć masę molową PbSO4?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w PbSO4, a następnie dodaj wyniki: 1 × 207,2 (Pb) + 1 × 32,06 (S) + 4 × 15,999 (O) = 303,256 g/mol.

Jaki procent masy PbSO4 stanowi Ołów?

Ołów stanowi 68,33% masy związku siarczan(VI) ołowiu(II) (PbSO4).