Masa molowa: ałun potasowo-glinowy (KAl(SO4)2·12H2O)

Masa molowa związku ałun potasowo-glinowy (KAl(SO4)2·12H2O) wynosi 474,372 g/mol.

ałun · siarczan(VI) glinu i potasu

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Potas × 1 39,098 = 39,098
Glin × 1 26,982 = 26,982
Siarka × 2 32,06 = 64,12
Tlen × 20 15,999 = 319,98
Wodór × 24 1,008 = 24,192
Razem474,372 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Potas 8,24%
  • Glin 5,69%
  • Siarka 13,52%
  • Tlen 67,45%
  • Wodór 5,1%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma KAl(SO4)2·12H2O?

Masa molowa związku ałun potasowo-glinowy (KAl(SO4)2·12H2O) wynosi 474,372 g/mol.

Jak obliczyć masę molową KAl(SO4)2·12H2O?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w KAl(SO4)2·12H2O, a następnie dodaj wyniki: 1 × 39,098 (K) + 1 × 26,982 (Al) + 2 × 32,06 (S) + 20 × 15,999 (O) + 24 × 1,008 (H) = 474,372 g/mol.

Jaki procent masy KAl(SO4)2·12H2O stanowi Tlen?

Tlen stanowi 67,45% masy związku ałun potasowo-glinowy (KAl(SO4)2·12H2O).