bütirik asit (C3H7COOH) mol kütlesi

bütirik asit (C3H7COOH) bileşiğinin mol kütlesi 88,106 g/mol'dür.

bütanoik asit

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 4 12,011 = 48,044
Hidrojen × 8 1,008 = 8,064
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam88,106 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 54,53%
  • Hidrojen 9,15%
  • Oksijen 36,32%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C3H7COOH bileşiğinin mol kütlesi nedir?

bütirik asit (C3H7COOH) bileşiğinin mol kütlesi 88,106 g/mol'dür.

C3H7COOH bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C3H7COOH içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 4 × 12,011 (C) + 8 × 1,008 (H) + 2 × 15,999 (O) = 88,106 g/mol.

C3H7COOH bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, bütirik asit (C3H7COOH) bileşiğinin kütlesinin %54,53 kadarını oluşturur.