askorbik asit (C6H8O6) mol kütlesi

askorbik asit (C6H8O6) bileşiğinin mol kütlesi 176,124 g/mol'dür.

C vitamini

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 6 12,011 = 72,066
Hidrojen × 8 1,008 = 8,064
Oksijen × 6 15,999 = 95,994
Toplam176,124 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 40,92%
  • Hidrojen 4,58%
  • Oksijen 54,5%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C6H8O6 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

askorbik asit (C6H8O6) bileşiğinin mol kütlesi 176,124 g/mol'dür.

C6H8O6 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C6H8O6 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 6 × 12,011 (C) + 8 × 1,008 (H) + 6 × 15,999 (O) = 176,124 g/mol.

C6H8O6 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, askorbik asit (C6H8O6) bileşiğinin kütlesinin %54,5 kadarını oluşturur.