Masa molowa: kwas askorbinowy (C6H8O6)

Masa molowa związku kwas askorbinowy (C6H8O6) wynosi 176,124 g/mol.

witamina C

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Węgiel × 6 12,011 = 72,066
Wodór × 8 1,008 = 8,064
Tlen × 6 15,999 = 95,994
Razem176,124 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Węgiel 40,92%
  • Wodór 4,58%
  • Tlen 54,5%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma C6H8O6?

Masa molowa związku kwas askorbinowy (C6H8O6) wynosi 176,124 g/mol.

Jak obliczyć masę molową C6H8O6?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w C6H8O6, a następnie dodaj wyniki: 6 × 12,011 (C) + 8 × 1,008 (H) + 6 × 15,999 (O) = 176,124 g/mol.

Jaki procent masy C6H8O6 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 54,5% masy związku kwas askorbinowy (C6H8O6).