asetaminofen (C8H9NO2) mol kütlesi

asetaminofen (C8H9NO2) bileşiğinin mol kütlesi 151,165 g/mol'dür.

parasetamol

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 8 12,011 = 96,088
Hidrojen × 9 1,008 = 9,072
Azot × 1 14,007 = 14,007
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam151,165 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 63,56%
  • Hidrojen 6%
  • Azot 9,27%
  • Oksijen 21,17%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C8H9NO2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

asetaminofen (C8H9NO2) bileşiğinin mol kütlesi 151,165 g/mol'dür.

C8H9NO2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C8H9NO2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 8 × 12,011 (C) + 9 × 1,008 (H) + 1 × 14,007 (N) + 2 × 15,999 (O) = 151,165 g/mol.

C8H9NO2 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, asetaminofen (C8H9NO2) bileşiğinin kütlesinin %63,56 kadarını oluşturur.