karbon disülfür (CS2) mol kütlesi

karbon disülfür (CS2) bileşiğinin mol kütlesi 76,131 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 1 12,011 = 12,011
Kükürt × 2 32,06 = 64,12
Toplam76,131 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 15,78%
  • Kükürt 84,22%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

CS2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

karbon disülfür (CS2) bileşiğinin mol kütlesi 76,131 g/mol'dür.

CS2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini CS2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 12,011 (C) + 2 × 32,06 (S) = 76,131 g/mol.

CS2 bileşiğinin yüzde kaçı Kükürt elementidir?

Kükürt, karbon disülfür (CS2) bileşiğinin kütlesinin %84,22 kadarını oluşturur.