potasyum oksit (K2O) mol kütlesi

potasyum oksit (K2O) bileşiğinin mol kütlesi 94,195 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Potasyum × 2 39,098 = 78,196
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam94,195 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Potasyum 83,02%
  • Oksijen 16,98%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

K2O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

potasyum oksit (K2O) bileşiğinin mol kütlesi 94,195 g/mol'dür.

K2O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini K2O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 2 × 39,098 (K) + 1 × 15,999 (O) = 94,195 g/mol.

K2O bileşiğinin yüzde kaçı Potasyum elementidir?

Potasyum, potasyum oksit (K2O) bileşiğinin kütlesinin %83,02 kadarını oluşturur.