sodyum hipoklorit (NaClO) mol kütlesi

sodyum hipoklorit (NaClO) bileşiğinin mol kütlesi 74,439 g/mol'dür.

çamaşır suyu

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Sodyum × 1 22,99 = 22,99
Klor × 1 35,45 = 35,45
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam74,439 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Sodyum 30,88%
  • Klor 47,62%
  • Oksijen 21,49%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

NaClO bileşiğinin mol kütlesi nedir?

sodyum hipoklorit (NaClO) bileşiğinin mol kütlesi 74,439 g/mol'dür.

NaClO bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini NaClO içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 22,99 (Na) + 1 × 35,45 (Cl) + 1 × 15,999 (O) = 74,439 g/mol.

NaClO bileşiğinin yüzde kaçı Klor elementidir?

Klor, sodyum hipoklorit (NaClO) bileşiğinin kütlesinin %47,62 kadarını oluşturur.