çinko hidroksit (Zn(OH)2) mol kütlesi

çinko hidroksit (Zn(OH)2) bileşiğinin mol kütlesi 99,394 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Çinko × 1 65,38 = 65,38
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Hidrojen × 2 1,008 = 2,016
Toplam99,394 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Çinko 65,78%
  • Oksijen 32,19%
  • Hidrojen 2,03%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

Zn(OH)2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

çinko hidroksit (Zn(OH)2) bileşiğinin mol kütlesi 99,394 g/mol'dür.

Zn(OH)2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini Zn(OH)2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 65,38 (Zn) + 2 × 15,999 (O) + 2 × 1,008 (H) = 99,394 g/mol.

Zn(OH)2 bileşiğinin yüzde kaçı Çinko elementidir?

Çinko, çinko hidroksit (Zn(OH)2) bileşiğinin kütlesinin %65,78 kadarını oluşturur.