המסה המולרית של מגנזיום גופרתי הפטאהידראט (MgSO4·7H2O)

המסה המולרית של מגנזיום גופרתי הפטאהידראט (MgSO4·7H2O) היא 246.466 g/mol.

מלח אפסום

חישוב שלב אחר שלב

יסודאטומיםמסה אטומיתסכום חלקי
מגנזיום × 1 24.305 = 24.305
גופרית × 1 32.06 = 32.06
חמצן × 11 15.999 = 175.989
מימן × 14 1.008 = 14.112
סך הכול246.466 g/mol

הרכב באחוזים לפי יסוד

  • מגנזיום 9.86%
  • גופרית 13.01%
  • חמצן 71.4%
  • מימן 5.73%

נסו נוסחה אחרת

לא ניתן לקרוא את הנוסחה הזו

תרכובות קשורות

שאלות נפוצות

מהי המסה המולרית של MgSO4·7H2O?

המסה המולרית של מגנזיום גופרתי הפטאהידראט (MgSO4·7H2O) היא 246.466 g/mol.

איך מחשבים את המסה המולרית של MgSO4·7H2O?

כופלים את המסה האטומית של כל יסוד במספר אטומיו ב-MgSO4·7H2O, ואז מחברים את התוצאות: 1 × 24.305 (Mg) + 1 × 32.06 (S) + 11 × 15.999 (O) + 14 × 1.008 (H) = 246.466 g/mol.

איזה אחוז מ-MgSO4·7H2O הוא חמצן?

חמצן מהווה 71.4% ממסת מגנזיום גופרתי הפטאהידראט (MgSO4·7H2O).