Masa molowa: tryptofan (C11H12N2O2)

Masa molowa związku tryptofan (C11H12N2O2) wynosi 204,229 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Węgiel × 11 12,011 = 132,121
Wodór × 12 1,008 = 12,096
Azot × 2 14,007 = 28,014
Tlen × 2 15,999 = 31,998
Razem204,229 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Węgiel 64,69%
  • Wodór 5,92%
  • Azot 13,72%
  • Tlen 15,67%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma C11H12N2O2?

Masa molowa związku tryptofan (C11H12N2O2) wynosi 204,229 g/mol.

Jak obliczyć masę molową C11H12N2O2?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w C11H12N2O2, a następnie dodaj wyniki: 11 × 12,011 (C) + 12 × 1,008 (H) + 2 × 14,007 (N) + 2 × 15,999 (O) = 204,229 g/mol.

Jaki procent masy C11H12N2O2 stanowi Węgiel?

Węgiel stanowi 64,69% masy związku tryptofan (C11H12N2O2).