Masa molowa: siarczan(VI) żelaza(III) (Fe2(SO4)3)

Masa molowa związku siarczan(VI) żelaza(III) (Fe2(SO4)3) wynosi 399,858 g/mol.

siarczan żelazowy

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Żelazo × 2 55,845 = 111,69
Siarka × 3 32,06 = 96,18
Tlen × 12 15,999 = 191,988
Razem399,858 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Żelazo 27,93%
  • Siarka 24,05%
  • Tlen 48,01%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma Fe2(SO4)3?

Masa molowa związku siarczan(VI) żelaza(III) (Fe2(SO4)3) wynosi 399,858 g/mol.

Jak obliczyć masę molową Fe2(SO4)3?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w Fe2(SO4)3, a następnie dodaj wyniki: 2 × 55,845 (Fe) + 3 × 32,06 (S) + 12 × 15,999 (O) = 399,858 g/mol.

Jaki procent masy Fe2(SO4)3 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 48,01% masy związku siarczan(VI) żelaza(III) (Fe2(SO4)3).