Masa molowa: azotan(V) potasu (KNO3)

Masa molowa związku azotan(V) potasu (KNO3) wynosi 101,102 g/mol.

saletra potasowa

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Potas × 1 39,098 = 39,098
Azot × 1 14,007 = 14,007
Tlen × 3 15,999 = 47,997
Razem101,102 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Potas 38,67%
  • Azot 13,85%
  • Tlen 47,47%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma KNO3?

Masa molowa związku azotan(V) potasu (KNO3) wynosi 101,102 g/mol.

Jak obliczyć masę molową KNO3?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w KNO3, a następnie dodaj wyniki: 1 × 39,098 (K) + 1 × 14,007 (N) + 3 × 15,999 (O) = 101,102 g/mol.

Jaki procent masy KNO3 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 47,47% masy związku azotan(V) potasu (KNO3).