Masa molowa: wodorotlenek litu (LiOH)

Masa molowa związku wodorotlenek litu (LiOH) wynosi 23,947 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Lit × 1 6,94 = 6,94
Tlen × 1 15,999 = 15,999
Wodór × 1 1,008 = 1,008
Razem23,947 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Lit 28,98%
  • Tlen 66,81%
  • Wodór 4,21%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma LiOH?

Masa molowa związku wodorotlenek litu (LiOH) wynosi 23,947 g/mol.

Jak obliczyć masę molową LiOH?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w LiOH, a następnie dodaj wyniki: 1 × 6,94 (Li) + 1 × 15,999 (O) + 1 × 1,008 (H) = 23,947 g/mol.

Jaki procent masy LiOH stanowi Tlen?

Tlen stanowi 66,81% masy związku wodorotlenek litu (LiOH).