Masa molowa: azotan(V) magnezu (Mg(NO3)2)

Masa molowa związku azotan(V) magnezu (Mg(NO3)2) wynosi 148,313 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Magnez × 1 24,305 = 24,305
Azot × 2 14,007 = 28,014
Tlen × 6 15,999 = 95,994
Razem148,313 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Magnez 16,39%
  • Azot 18,89%
  • Tlen 64,72%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma Mg(NO3)2?

Masa molowa związku azotan(V) magnezu (Mg(NO3)2) wynosi 148,313 g/mol.

Jak obliczyć masę molową Mg(NO3)2?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w Mg(NO3)2, a następnie dodaj wyniki: 1 × 24,305 (Mg) + 2 × 14,007 (N) + 6 × 15,999 (O) = 148,313 g/mol.

Jaki procent masy Mg(NO3)2 stanowi Tlen?

Tlen stanowi 64,72% masy związku azotan(V) magnezu (Mg(NO3)2).