gümüş klorür (AgCl) mol kütlesi

gümüş klorür (AgCl) bileşiğinin mol kütlesi 143,32 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Gümüş × 1 107,87 = 107,87
Klor × 1 35,45 = 35,45
Toplam143,32 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Gümüş 75,27%
  • Klor 24,73%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

AgCl bileşiğinin mol kütlesi nedir?

gümüş klorür (AgCl) bileşiğinin mol kütlesi 143,32 g/mol'dür.

AgCl bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini AgCl içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 107,87 (Ag) + 1 × 35,45 (Cl) = 143,32 g/mol.

AgCl bileşiğinin yüzde kaçı Gümüş elementidir?

Gümüş, gümüş klorür (AgCl) bileşiğinin kütlesinin %75,27 kadarını oluşturur.