serotonin (C10H12N2O) mol kütlesi

serotonin (C10H12N2O) bileşiğinin mol kütlesi 176,219 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 10 12,011 = 120,11
Hidrojen × 12 1,008 = 12,096
Azot × 2 14,007 = 28,014
Oksijen × 1 15,999 = 15,999
Toplam176,219 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 68,16%
  • Hidrojen 6,86%
  • Azot 15,9%
  • Oksijen 9,08%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C10H12N2O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

serotonin (C10H12N2O) bileşiğinin mol kütlesi 176,219 g/mol'dür.

C10H12N2O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C10H12N2O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 10 × 12,011 (C) + 12 × 1,008 (H) + 2 × 14,007 (N) + 1 × 15,999 (O) = 176,219 g/mol.

C10H12N2O bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, serotonin (C10H12N2O) bileşiğinin kütlesinin %68,16 kadarını oluşturur.