nikotin (C10H14N2) mol kütlesi

nikotin (C10H14N2) bileşiğinin mol kütlesi 162,236 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 10 12,011 = 120,11
Hidrojen × 14 1,008 = 14,112
Azot × 2 14,007 = 28,014
Toplam162,236 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 74,03%
  • Hidrojen 8,7%
  • Azot 17,27%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C10H14N2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

nikotin (C10H14N2) bileşiğinin mol kütlesi 162,236 g/mol'dür.

C10H14N2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C10H14N2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 10 × 12,011 (C) + 14 × 1,008 (H) + 2 × 14,007 (N) = 162,236 g/mol.

C10H14N2 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, nikotin (C10H14N2) bileşiğinin kütlesinin %74,03 kadarını oluşturur.