kokain (C17H21NO4) mol kütlesi

kokain (C17H21NO4) bileşiğinin mol kütlesi 303,358 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 17 12,011 = 204,187
Hidrojen × 21 1,008 = 21,168
Azot × 1 14,007 = 14,007
Oksijen × 4 15,999 = 63,996
Toplam303,358 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 67,31%
  • Hidrojen 6,98%
  • Azot 4,62%
  • Oksijen 21,1%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C17H21NO4 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

kokain (C17H21NO4) bileşiğinin mol kütlesi 303,358 g/mol'dür.

C17H21NO4 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C17H21NO4 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 17 × 12,011 (C) + 21 × 1,008 (H) + 1 × 14,007 (N) + 4 × 15,999 (O) = 303,358 g/mol.

C17H21NO4 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, kokain (C17H21NO4) bileşiğinin kütlesinin %67,31 kadarını oluşturur.