glutamin (C5H10N2O3) mol kütlesi

glutamin (C5H10N2O3) bileşiğinin mol kütlesi 146,146 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 5 12,011 = 60,055
Hidrojen × 10 1,008 = 10,08
Azot × 2 14,007 = 28,014
Oksijen × 3 15,999 = 47,997
Toplam146,146 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 41,09%
  • Hidrojen 6,9%
  • Azot 19,17%
  • Oksijen 32,84%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C5H10N2O3 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

glutamin (C5H10N2O3) bileşiğinin mol kütlesi 146,146 g/mol'dür.

C5H10N2O3 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C5H10N2O3 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 5 × 12,011 (C) + 10 × 1,008 (H) + 2 × 14,007 (N) + 3 × 15,999 (O) = 146,146 g/mol.

C5H10N2O3 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, glutamin (C5H10N2O3) bileşiğinin kütlesinin %41,09 kadarını oluşturur.