timin (C5H6N2O2) mol kütlesi

timin (C5H6N2O2) bileşiğinin mol kütlesi 126,115 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 5 12,011 = 60,055
Hidrojen × 6 1,008 = 6,048
Azot × 2 14,007 = 28,014
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam126,115 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 47,62%
  • Hidrojen 4,8%
  • Azot 22,21%
  • Oksijen 25,37%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C5H6N2O2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

timin (C5H6N2O2) bileşiğinin mol kütlesi 126,115 g/mol'dür.

C5H6N2O2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C5H6N2O2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 5 × 12,011 (C) + 6 × 1,008 (H) + 2 × 14,007 (N) + 2 × 15,999 (O) = 126,115 g/mol.

C5H6N2O2 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, timin (C5H6N2O2) bileşiğinin kütlesinin %47,62 kadarını oluşturur.