prolin (C5H9NO2) mol kütlesi

prolin (C5H9NO2) bileşiğinin mol kütlesi 115,132 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 5 12,011 = 60,055
Hidrojen × 9 1,008 = 9,072
Azot × 1 14,007 = 14,007
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam115,132 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 52,16%
  • Hidrojen 7,88%
  • Azot 12,17%
  • Oksijen 27,79%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C5H9NO2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

prolin (C5H9NO2) bileşiğinin mol kütlesi 115,132 g/mol'dür.

C5H9NO2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C5H9NO2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 5 × 12,011 (C) + 9 × 1,008 (H) + 1 × 14,007 (N) + 2 × 15,999 (O) = 115,132 g/mol.

C5H9NO2 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, prolin (C5H9NO2) bileşiğinin kütlesinin %52,16 kadarını oluşturur.