arjinin (C6H14N4O2) mol kütlesi

arjinin (C6H14N4O2) bileşiğinin mol kütlesi 174,204 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Karbon × 6 12,011 = 72,066
Hidrojen × 14 1,008 = 14,112
Azot × 4 14,007 = 56,028
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam174,204 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Karbon 41,37%
  • Hidrojen 8,1%
  • Azot 32,16%
  • Oksijen 18,37%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

C6H14N4O2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

arjinin (C6H14N4O2) bileşiğinin mol kütlesi 174,204 g/mol'dür.

C6H14N4O2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini C6H14N4O2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 6 × 12,011 (C) + 14 × 1,008 (H) + 4 × 14,007 (N) + 2 × 15,999 (O) = 174,204 g/mol.

C6H14N4O2 bileşiğinin yüzde kaçı Karbon elementidir?

Karbon, arjinin (C6H14N4O2) bileşiğinin kütlesinin %41,37 kadarını oluşturur.