tetraamminbakır(II) sülfat monohidrat ([Cu(NH3)4]SO4·H2O) mol kütlesi

tetraamminbakır(II) sülfat monohidrat ([Cu(NH3)4]SO4·H2O) bileşiğinin mol kütlesi 245,741 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Bakır × 1 63,546 = 63,546
Azot × 4 14,007 = 56,028
Hidrojen × 14 1,008 = 14,112
Kükürt × 1 32,06 = 32,06
Oksijen × 5 15,999 = 79,995
Toplam245,741 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Bakır 25,86%
  • Azot 22,8%
  • Hidrojen 5,74%
  • Kükürt 13,05%
  • Oksijen 32,55%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

[Cu(NH3)4]SO4·H2O bileşiğinin mol kütlesi nedir?

tetraamminbakır(II) sülfat monohidrat ([Cu(NH3)4]SO4·H2O) bileşiğinin mol kütlesi 245,741 g/mol'dür.

[Cu(NH3)4]SO4·H2O bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini [Cu(NH3)4]SO4·H2O içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 63,546 (Cu) + 4 × 14,007 (N) + 14 × 1,008 (H) + 1 × 32,06 (S) + 5 × 15,999 (O) = 245,741 g/mol.

[Cu(NH3)4]SO4·H2O bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, tetraamminbakır(II) sülfat monohidrat ([Cu(NH3)4]SO4·H2O) bileşiğinin kütlesinin %32,55 kadarını oluşturur.