amonyum sülfat ((NH4)2SO4) mol kütlesi

amonyum sülfat ((NH4)2SO4) bileşiğinin mol kütlesi 132,134 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Azot × 2 14,007 = 28,014
Hidrojen × 8 1,008 = 8,064
Kükürt × 1 32,06 = 32,06
Oksijen × 4 15,999 = 63,996
Toplam132,134 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Azot 21,2%
  • Hidrojen 6,1%
  • Kükürt 24,26%
  • Oksijen 48,43%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

(NH4)2SO4 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

amonyum sülfat ((NH4)2SO4) bileşiğinin mol kütlesi 132,134 g/mol'dür.

(NH4)2SO4 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini (NH4)2SO4 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 2 × 14,007 (N) + 8 × 1,008 (H) + 1 × 32,06 (S) + 4 × 15,999 (O) = 132,134 g/mol.

(NH4)2SO4 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, amonyum sülfat ((NH4)2SO4) bileşiğinin kütlesinin %48,43 kadarını oluşturur.