potasyum nitrit (KNO2) mol kütlesi

potasyum nitrit (KNO2) bileşiğinin mol kütlesi 85,103 g/mol'dür.

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Potasyum × 1 39,098 = 39,098
Azot × 1 14,007 = 14,007
Oksijen × 2 15,999 = 31,998
Toplam85,103 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Potasyum 45,94%
  • Azot 16,46%
  • Oksijen 37,6%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

KNO2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

potasyum nitrit (KNO2) bileşiğinin mol kütlesi 85,103 g/mol'dür.

KNO2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini KNO2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 1 × 39,098 (K) + 1 × 14,007 (N) + 2 × 15,999 (O) = 85,103 g/mol.

KNO2 bileşiğinin yüzde kaçı Potasyum elementidir?

Potasyum, potasyum nitrit (KNO2) bileşiğinin kütlesinin %45,94 kadarını oluşturur.