talk (Mg3Si4O10(OH)2) mol kütlesi

talk (Mg3Si4O10(OH)2) bileşiğinin mol kütlesi 379,259 g/mol'dür.

talk pudrası

Adım adım hesaplama

ElementAtomlarAtom kütlesiAra toplam
Magnezyum × 3 24,305 = 72,915
Silisyum × 4 28,085 = 112,34
Oksijen × 12 15,999 = 191,988
Hidrojen × 2 1,008 = 2,016
Toplam379,259 g/mol

Elemente göre yüzde bileşim

  • Magnezyum 19,23%
  • Silisyum 29,62%
  • Oksijen 50,62%
  • Hidrojen 0,53%

Başka bir formül dene

Bu formül okunamadı

İlgili bileşikler

SSS

Mg3Si4O10(OH)2 bileşiğinin mol kütlesi nedir?

talk (Mg3Si4O10(OH)2) bileşiğinin mol kütlesi 379,259 g/mol'dür.

Mg3Si4O10(OH)2 bileşiğinin mol kütlesi nasıl hesaplanır?

Her elementin atom kütlesini Mg3Si4O10(OH)2 içindeki atom sayısıyla çarp, sonra sonuçları topla: 3 × 24,305 (Mg) + 4 × 28,085 (Si) + 12 × 15,999 (O) + 2 × 1,008 (H) = 379,259 g/mol.

Mg3Si4O10(OH)2 bileşiğinin yüzde kaçı Oksijen elementidir?

Oksijen, talk (Mg3Si4O10(OH)2) bileşiğinin kütlesinin %50,62 kadarını oluşturur.