Molaire massa van zilvernitraat (AgNO3)

De molaire massa van zilvernitraat (AgNO3) is 169,874 g/mol.

Berekening stap voor stap

ElementAtomenAtoommassaSubtotaal
Zilver × 1 107,87 = 107,87
Stikstof × 1 14,007 = 14,007
Zuurstof × 3 15,999 = 47,997
Totaal169,874 g/mol

Massapercentage per element

  • Zilver 63,5%
  • Stikstof 8,25%
  • Zuurstof 28,25%

Feiten over Zilvernitraat

  • Zilvernitraat is een kleurloos of wit kristallijn zout dat gemakkelijk oplost in water.
  • Het wordt gebruikt om chloride-, bromide- en jodide-ionen aan te tonen, om de zilverhalogeniden in fotofilm te maken en in de geneeskunde om kleine wondjes en wratten dicht te schroeien.
  • Het laat zwarte of bruine vlekken achter op de huid, omdat zilverionen worden gereduceerd tot kleine deeltjes metallisch zilver, vooral in licht.

Probeer een andere formule

Kon die formule niet lezen

Verwante verbindingen

Veelgestelde vragen

Wat is de molaire massa van AgNO3?

De molaire massa van zilvernitraat (AgNO3) is 169,874 g/mol.

Hoe bereken je de molaire massa van AgNO3?

Vermenigvuldig de atoommassa van elk element met het aantal atomen ervan in AgNO3 en tel de resultaten op: 1 × 107,87 (Ag) + 1 × 14,007 (N) + 3 × 15,999 (O) = 169,874 g/mol.

Hoeveel procent van AgNO3 is Zilver?

Zilver vormt 63,5% van de massa van zilvernitraat (AgNO3).