Molaire massa van ammoniumhydroxide (NH4OH)

De molaire massa van ammoniumhydroxide (NH4OH) is 35,046 g/mol.

ammoniakoplossing

Berekening stap voor stap

ElementAtomenAtoommassaSubtotaal
Stikstof × 1 14,007 = 14,007
Waterstof × 5 1,008 = 5,04
Zuurstof × 1 15,999 = 15,999
Totaal35,046 g/mol

Massapercentage per element

  • Stikstof 39,97%
  • Waterstof 14,38%
  • Zuurstof 45,65%

Probeer een andere formule

Kon die formule niet lezen

Verwante verbindingen

Veelgestelde vragen

Wat is de molaire massa van NH4OH?

De molaire massa van ammoniumhydroxide (NH4OH) is 35,046 g/mol.

Hoe bereken je de molaire massa van NH4OH?

Vermenigvuldig de atoommassa van elk element met het aantal atomen ervan in NH4OH en tel de resultaten op: 1 × 14,007 (N) + 5 × 1,008 (H) + 1 × 15,999 (O) = 35,046 g/mol.

Hoeveel procent van NH4OH is Zuurstof?

Zuurstof vormt 45,65% van de massa van ammoniumhydroxide (NH4OH).