Masa molowa: aspartam (C14H18N2O5)

Masa molowa związku aspartam (C14H18N2O5) wynosi 294,307 g/mol.

Obliczenia krok po kroku

PierwiastekAtomyMasa atomowaSuma częściowa
Węgiel × 14 12,011 = 168,154
Wodór × 18 1,008 = 18,144
Azot × 2 14,007 = 28,014
Tlen × 5 15,999 = 79,995
Razem294,307 g/mol

Skład procentowy według pierwiastków

  • Węgiel 57,14%
  • Wodór 6,16%
  • Azot 9,52%
  • Tlen 27,18%

Wypróbuj inny wzór

Nie udało się odczytać tego wzoru

Powiązane związki

FAQ

Jaką masę molową ma C14H18N2O5?

Masa molowa związku aspartam (C14H18N2O5) wynosi 294,307 g/mol.

Jak obliczyć masę molową C14H18N2O5?

Pomnóż masę atomową każdego pierwiastka przez liczbę jego atomów w C14H18N2O5, a następnie dodaj wyniki: 14 × 12,011 (C) + 18 × 1,008 (H) + 2 × 14,007 (N) + 5 × 15,999 (O) = 294,307 g/mol.

Jaki procent masy C14H18N2O5 stanowi Węgiel?

Węgiel stanowi 57,14% masy związku aspartam (C14H18N2O5).